Aluminyum Kompozit Panel Giydirme Cephe sistemi, iki yüzü alüminyum levha ile kaplı 4mm kalığında istenilen ölçü ve şekilde, bitiş ve sağır cephelerde kullanılan kompoze levha uygulamasıdır. Bina desenlerine uyularak yapılmış çelik yada alüminyum karkas üzerine uygun ölçüde hazırlanmış kompozit levhalar, vidalı sistemle monte edilir.  Alüminyum Kompozit Panel, iki yüzü alüminyum levhalarla kaplı içi polietilen dolgulu kompoze levhalardır. Bir çok renk seçeneğinin yanısıra granit ve ahşap desen seçenekleriyle mimari estetiğe tamamlayıcı bir unsur olarak cephe kaplamalarında kullanılmaktadır.

Kompozit Panel Kaplama Sistemleri hayal gücünün sınırsız olduğu günümüz mimarisinde geniş kullanım alanları bulan cephe kaplamalarıdır. Modern mimarinin sınır tanımayan tasarımlarına cevap verebilmek amacıyla sunulan Kompozit Panel Cephe Sistemleri, sürekli artan taleplere yeni ufuklar açmaktadır. Eski yapıların restorasyonuna ya da yeni yapıların planlamasına yönelik zengin biçimlendirme olanakları sunar. Alüminyum kompozit levha, dış yüzeylerdeki 0.5mm kalınlıkta iki alüminyum levhanın arasında özel dolgu malzemesi olacak şekilde birbirine çeşitli tekniklerle yapıştırılmasıyla oluşturulmaktadır.  En fazla kullanım alanı bulan 4mm kalınlığındaki alüminyum kompoze levhalar çeşitli renk ve doku seçenekleriyle piyasada bulunmaktadır.

Aynı zamanda çevre dostu olan kompozit levha, mukavim yapısı sayesinde diğer yapı malzemelerine oranla daha geniş açıklıklarda rahatça kullanılabiliyor.

      Alüminyum Kompozit Panel Özellikleri

 • Son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür
 • Diğer cephe kaplama malzemelerine oranla daha hafiftir.
 • Düzgün yüzeyli, darbelere ve kırılmaya karşı dayanıklıdır
 • İşlenmesi kolaydır
 • Bakım ve temizliği kolaydır
 • Geniş renk ve desen seçeneğine sahiptir
 • Titreşim emme özelliğine sahip ve korozyona karşı dayanıklıdır.

Kapaklı giydirme cepheler, dünyada ilk kullanılan sistem olduğundan kullanımı çok yaygındır. Ülkemizde de oldukça yaygın olarak kullanılan bu sistem üretim ve montaj kolaylığı sayesinde düşük maliyetlere yapılabilmektedir.

Alüminyum düşey griyajların, kattan kata çelik veya alüminyum ankrajlar vasıtasıyla betonarme döşemeye bağlanması ile oluşur. Geçilen açıklığın kattan kata yüksekliği ve rüzgar yükü, düşey griyajın kesitini belirler. Yatay griyajın kesiti ise cam yükü ve geçtiği mesafeye bağlıdır.Teşkil edilen cepheye göre üretilen ısıcamlar cepheye takılarak, camların arasındaki derzler yatay ve düşey kapak profilleriyle kapatılır. Dışta kullanılan kapak profillerinden yatay veya düşey olanı isteğe bağlı olarak kullanılmayıp yarı kapaklı sistem uygulanabilir.

Kullanılmayan kapak yerine camların arasındaki derze, seçilen sisteme göre fitil takılır veya silikon çekilir. Doğal havalandırma gerektiren yerlerde, cephe içi dışa açılır gizli kanat veya normal içe açılır kanat uygulanabilir.

Alüminyum silikon cephe sistemlerinin karakteristik özelliği, cephe dışından alüminyum profillerin görünmemesidir. Tamamen cam yüzey görülmesi istenilen projeler için uygulanmaktadır.

Alüminyum Silikonlu Giydirme Cephe Özellikleri

 • Görünen Profil genişliği 54 mm dir.
 • Sistemde Düşey ve Yatay Profiller farklı olup Kondens kanallıdır.
 • Yatay Profiller Kırlangıç geçme sistemi ile bağlanır.
 • Su Tahliyesi, Kondens kanallarıyla sağlanmaktadır.
 • Dıştan bakıldığında cephede camlar arasında yatayda ve düşeyde 16 mm genişlikte epdm fitilli cam cama derzler görünür.
 • Camlar hazırlanan alüminyum kasetlere silikon malzeme standartlarına uygun şekilde yapıştırılır.
 • Sistem Çelik profiller ile desteklenmektedir.

Mevcut yapıların sağır kısımlarında taşıyıcı alüminyum konstrüksiyonla birlikte uygulanır. Yüksek aşınma ve darbe dayanımı, düşük su emme özelliği, leke tutmaması, kolay monte edilebilmesi, dış hava şartlarına dayanıklı olması, çok sayıda renk ve ebat seçeneğine sahip olması gibi özelliklerinden dolayı iç ve dış cephelerde tercih edilen malzemelerdendir.  Ayrıca sistem içerisinde devamlı hava sirkülasyonu olması nedeniyle binada rutubet oluşumuna izin vermez.

Compact Laminat, reçine emme yeteneği olan absorbik nitelikteki kağıtların melamin formaldehit ve fenol formaldehit reçineleriyle emprenye edildikten sonra üretim çeşidine göre dizilerek sıcaklık ve basınç etkisiyle beraber preslenerek elde edilen yüzey kaplama malzemeleridir .
Yapının yüksekliğine ve iklim koşullarına göre belirlenen 6mm veya 8mm Compact Laminat Panellerin panel yapıştırma kiti ile galvaniz sacdan bükme dikişli profillerin kullanıldığı, paslanmaz konstrüksiyon veya alüminyum L ve T profiller üzerine yapıştırılması ile yapılan uygulamalıdır.
Paneller arasındaki derz boşlukları açık olabileceği gibi lamba zıvana sistemi ile derz araları kapatılabilir.
Derz aralığı mesafesi açık sistemlerde panel kalınlığı kadar olmalıdır.

ALÜMİNYUM DOĞRAMA

Alüminyum, inşaatlarda çok kullanılan bir metaldir. Özellikle, kapı, pencere, giydirme cephe gibi uygulamalarda, sağlamlığı, dayanıklılığı ve estetik yönden üstün özellikleri nedeni ile tercih 
edilen bir malzemedir.
 
Kapı, pencere, profiller eloksal (anodik oksdasyon tabakası) kaplı veya boyalı olarak kullanılırlar.

BALKON KÜPEŞTE

Balkon Küpeşte, cam modelli olabildiği gibi fransız balkon tipi model küpeşteler yapılabilmektedir.

CAM KÜPEŞTE

Cam küpeşte genellikle saydam, yarı saydam halde bulunmakta, sert bir yapıya sahiptir.Dekoratif
olma özelliği nedeniyle tercih edilen küpeşte türüdür.  Balkonlarda kullanılan cam küpeşteler bu
türde en çok tercih edilen, cam küpeşte modelidir.  Aynı zamanda ev içi dekoratif merdiven cam
küpeşteler de isteğe bağlı olarak yapılmaktadır.

KROM KÜPEŞTE

Krom küpeşte modelleri paslanmaz diye adlandırdığımız korkuluk modelleridir. Genellikle hava ile temas eden bölgelerde kullanılırlar. Balkon, çatı vb. yerlerde kullanılırlar. Krom küpeşteler sağlamlık ve uzun ömürlülüğü ile tercih edilen bir küpeşte türüdür.

DUVAR ÜSTÜ KÜPEŞTE

Krom küpeşte modelleri paslanmaz diye adlandırdığımız korkuluk modelleridir. Genellikle hava ile temas eden bölgelerde kullanılırlar. Balkon, çatı vb. yerlerde kullanılırlar. Krom küpeşteler sağlamlık ve uzun ömürlülüğü ile tercih edilen bir küpeşte türüdür.

MERDİVEN KÜPEŞTE

Merdiven Küpeşteler, paslanmaz alüminyum korkuluk olarak da tanımlanmaktadır. Uzun ömürlü oluşu, estetik ve kaliteli olması nedeniyle, birçok ev, yazlık ve işyerinde tercih edilen korkuluk türüdür. Şirket olarak Alüminyum Doğrama sektöründe merdiven küpeştelerimiz birçok referans olabilecek ev, yazlık ve işyerinde güvenle kullanılmaktadır. Küpeştelere sadece estetik olarak değil “GÜVENİLİR” olarak bakıyor, sadece görüntü değil “SAĞLAMLIĞIDA”  sizlere taahhüt ediyoruz.

KIŞ BAHÇESİ

Kış bahçeleri yaşam alanlarını genişletir ve bahçeyi bir bakıma evin içine getirir. Kış bahçelerimiz, enerji maliyetlerinin düşük ve yaşam konforunun yüksek olması için ideal ısı yalıtımı ve akılcı konstrüksiyonlar sunar.

İster bir terası, ister bir balkonu kapatmak söz konusu olsun, kış bahçelerimiz çevrelerine kusursuz biçimde uyum sağlar: bir, iki veya çok eğimli çatı, istenen yerde pencere veya kapı, entegre dönüş profilli ve çok camlı. 

– PVC entegre kapı ve pencere elemanları ile ısı köprüsü oluşturmayan alüminyum profil taşıyıcı 
– Tüm yıl boyunca iş ve yaşam alanlarında kullanılabilir.
– 36 temel kış bahçesi tipi için kişiye özel yapı elemanları
– İyi ısı yalıtımı ve ısı köprüsü oluşturmayan kolonlar ve kirişler sayesinde ısı köprülerinden kaçınma

MOTORLU KÜPEŞTE

 • Restaurantlar, cafeler, oteller, pastaneler ve evler için alternatif çözümdür.
 • Isteğe bağlı com sayısı 2 li yada 3 olabilir.
 • Camlar yatay şekilde, aşağı ve yukarı hareket etmektedir.
 • Sistem rnotorla hareket etrnektedir. Butonlu ve kumandalı start verilebilir. Her ikisi de uygulanabilmektedir.
 • 8 mm ve 10 rnrn temperli cam kullanılır.
 • Yan alüminyum kasada çiftli 67 x 1500 lük kıl fitiller sayesinde extra izolasyon sağlar.
 • Camları yukarı kaldıran 3 mm x 25 mm içi halatlı, dayanıklı kayış kullanılır. Sessiz çalışmasını sağlar, Bu halat -35 ile +80 dereceye kadar elkileşim yapmamaktadır.
 • Yağlı, yağsız, ıslak, kuru, tozlu, çamurlu, sıcak, soğuk ortamlarda sorunsuz çalışır.
 • Yan kanallarda camların rahat hareket etmesini sağlayan ve boşluğunu alan 8 adet rulman vardır.
 • Mekan kapandığında ise ses, ısı ve su izolasyonu sağlar.
 • Emniyetlidir. Ayrıca kilit gerektirmez.
 • Maksimum ölçüler, genişlik 4500 mm yükseklik 2600 mm ebatlarındadır.
 • Mekan açik durumda iken, 3 adet cam yan yana durduğu için cam korkuluk vazifesi görür
 • Tek kumanda ile 15 adet'i kontrol edilebilir. Camları istediğiniz yerde durdurabilirsiniz.
 • En üstten alta doğru istediğiniz kadar açık bırakıp rüzgarın rahatsızlığını hissetmeden mekana hava aldırabilirsiniz.

MOTORLU PANJUR SİSTEMLERİ

Binaları ve bütün yapıları güneş ışığı başta olmak üzere, olumsuz doğa koşullarının etkilerine karşı korumak için pencerelere uygulanan ve iyi bir yalıtım sağlayan sistemlerin genel adıdır panjur. Yapı güvenliği için de etkili bir yöntem olan ve binaları art niyetli girişimlere karşı koruyan panjur sistemleri, teknolojinin getirdiği yeniliklerle entegre edilerek motorlu ve otomatik olarak yeniden dizayn edildi.

Otomatik Panjur Sistemleri; otomasyonun uygulandığı bir kumanda yardımı ile zahmetsizce açılıp kapanan, yalıtım ve güvenlik aracı olarak kullanılan ve oldukça talep gören pencere örtüleridir.
Hasta, yaşlı ve yoğun iş hayatı olan kimseler için zahmetsiz kullanımı ile oldukça müsait olan, hemen her binaya uygulanan Motorlu Panjur Modelleri, sağladığı enerji tasarrufu ve binaya kattığı uzun ömürle yeni nesil binaların en önemli detaylarını oluşturmaktadır.

Uzun yıllarını bu sektöre vermiş olan ve her türlü panjur sistemini başarı ile uygulayan İstanbul Panjur Firması kuruluşumuz; Otomatik Panjur Fiyatları, Ucuz Otomatik Panjur fırsatları ve uzun ömürlü dayanıklı Panjur Çeşitleri ile rakiplerinin hep bir adım önünde yer almaktadır.
Binaları zararlı dış etkilerden koruduğu gibi, iyi bir güvenlik kalkanı ve perde görevi de yapan Motorlu Panjur Modelleri, Ucuz Motorlu Panjur ihtiyacı olan müşterilerimiz için en uygun koşullarda üretilmektedir.
Ayrıca uygulanacağı binanın, mimarisine ve renk konseptlerine uygun dekorasyonu sağlayacak malzeme ve renk seçeneklerinde de tasarlanan Uzaktan Kumandalı Panjur Modelleri, hem estetik hem de fonksiyonel yapısı ile göz doldurmakta

OFİS BÖLME DUVAR SİSTEMLERİ

Ofislerde geniş alanları küçülterek kişiye özel odalar oluşturmak için kullanılan alüminyum sistemlerdir. Alüminyum sistemler bakteri üretmez ayrıca bölme ofis sistemlerinde cam temperli kırılmaz camlardan imal edilir.

TOP